Mail dit traineeship naar jezelf
Wil je dit traineeship later nog eens bekijken? Vul je e-mailadres in en ontvang het traineeship in je mail.
Ben je benieuwd hoe jouw carrière er over een paar jaar uit kan zien als je nu instapt bij Talent&Pro? Daryl van den Brink kan het je vertellen. Hij begon zijn carrière niet eens in de financiële dienstverlening, maar als fysiotherapeut. Inmiddels werkt hij als accountmanager bij Talent&Pro. Hoe die switch tot stand kwam? En wat kun jij daarvan leren over de doorgroeimogelijkheden binnen een traineeship? We vroegen het hem.
Daryl rondde zijn opleiding tot fysiotherapeut af met een helder plan: tien jaar ervaring opdoen en dan zijn eigen praktijk in de topsport beginnen. Dat plan ging sneller dan verwacht, al na een paar jaar kreeg hij zijn eigen praktijk in de schoot geworpen. Precies zoals hij het zich had voorgesteld.
Maar zodra hij eenmaal had wat hij wilde, merkte hij iets onverwachts: “Toen bedacht ik mij, maar dit is niet wat ik wil tot mijn pensioen.” Hij zette zijn cv op werk.nl, werd gebeld door een recruiter over de financiële dienstverlening, en dat bleef hangen.
Fysiotherapeut naar banking is niet de meest voor de hand liggende stap, geeft Daryl zelf ook toe. Maar kijk je verder terug, dan klopt het juist wel: op school waren economie, cijfers en bèta-vakken altijd zijn sterke kant. “Over het algemeen vind ik de dingen waar ik goed in ben leuk om te doen. Toen dacht ik: laat ik die dingen een keer de kans geven.” Via een goed verhaal van een bekende kwam hij bij Talent&Pro terecht.
Wat Daryl het meest aansprak in de rol van consultant, was niet per se het vakgebied zelf, maar de manier waarop hij daar kwam: een compleet opleidingspakket, een stappenplan dat al klaarstond, en toch de ruimte om zelf zijn route te kiezen. Hij koos bewust voor de breedste opzet binnen Banking & Business, omdat hij nog niet precies wist welke kant hij op wilde.
Precies dat was de winst: door de combinatie van opleidingen ontdekte hij gaandeweg waar zijn interesse binnen de bancaire sector écht lag.
Laten we eerlijk zijn: fulltime werken naast een avondopleiding is geen makkie. “Ze vertellen het je in je sollicitatiegesprek en je wordt er goed op voorbereid. Maar als het eenmaal zover is, is het gewoon aanpoten.”
Er waren periodes waarin de opleiding op een lager pitje stond, bijvoorbeeld als een nieuwe opdracht alle aandacht vroeg. Zodra er weer wat ruimte was, pakte Daryl de studie er gewoon weer bij. Wat daarbij hielp: de begeleiding van zijn development manager en de vrijheid om zelf te bepalen welke opleiding wanneer aan de beurt was.
Ook de overstap van zelfstandig patiënten behandelen naar functioneren in een team op kantoor was in het begin wennen. Hoe gedraag je je in een vergadering? Wat verwachten collega’s van je? Ook daarin werd hij goed begeleid, en juist die combinatie van vakinhoudelijk én persoonlijk groeien maakte zijn tijd als consultant zo waardevol.
Na negen maanden op opdracht had Daryl een informeel gesprek op kantoor over de rol van accountmanager. De functie sprak hem meteen aan: de combinatie van commercie, kantoorwerk en het verbinden met mensen voelde vertrouwd, net als het contact met patiënten als fysiotherapeut. Toch was het toen nog niet het juiste moment; hij was net overgestapt naar de financiële dienstverlening en wilde eerst meer uit zijn traineeship halen.
Een half jaar later, na ongeveer anderhalf jaar als consultant, liep zijn opdracht af. Hij stond op het punt om te starten op een mooie, nieuwe opdracht. Maar iets viel hem op: elke keer dat hij op kantoor was geweest, kwam hij vol energie thuis, en elke keer werd hij een beetje enthousiaster over de rol van accountmanager. Na gesprekken met development managers en accountmanagers wist hij het zeker. Hij ging voor de rol van accountmanager.
Geen dag is hetzelfde, maar de week is wel te vangen: het doel is minimaal acht klantafspraken per week, het liefst fysiek op locatie. Lukt dat niet, dan online, telefonisch, via de app of mail, zolang de klant maar de aandacht krijgt die nodig is.
Daarnaast: wekelijks overleg met development managers, unit managers en recruiters over welke consultants toe zijn aan een volgende stap. Aanvragen invullen, consultants voorbereiden op sollicitatiegesprekken, sparren over de beste ontwikkelroute, en perspectiefgesprekken voeren om consultants te begeleiden naar opdrachten die optimaal aansluiten bij hun ambities en ontwikkeldoelen.
Precies weten hoe het is om op een opdracht te zitten, om begeleid te worden door een development manager, om te wennen aan kantoorwerk, dat maakt het verschil. “Doordat ik zelf consultant ben geweest, kan ik veel beter met de klant in gesprek over hoe het voor onze consultants werkt en wat de meerwaarde daarvan is.”
Hij durft zelfs te zeggen dat hij zonder die anderhalf jaar als consultant geen goede match was geweest voor de rol van accountmanager. De persoonlijke ontwikkeling van toen vormt nu de basis van hoe hij zijn werk doet.
“We hebben bij Talent&Pro de mooie slogan be bold, grow fast, have a blast. Be bold springt er voor mij echt uit. Wil je iets? Spreek het uit. Ben je er nog niet klaar voor, maar wil je het wel? Spreek dat dan ook uit, en ga op zoek naar wat je nog nodig hebt.”
Zijn advies: stel vragen aan accountmanagers en unitmanagers, haak aan bij de directie op de borrel, laat zien wie je bent en ga netwerken binnen het bedrijf. Spreek je ambities uit, en werk aan wat je nog nodig hebt om daar te komen.
En de basis? Die begint voor veel starters bij hun eerste opdrachten: telefoongesprekken voeren, de juiste schrijfstijl in je mails, professioneel handelen binnen de financiële dienstverlening. Volgens Daryl een echte springplank voor de rest van je carrière.
Daryls verhaal laat zien: waar je begint, is niet waar je eindigt. Van consultant naar accountmanager; bij Talent&Pro bepaal jij zelf de richting. Benieuwd welk traineeship bij jou past? Doe de traineeship test of bekijk al onze traineeships.